Hoppa till sidans innehåll

Kontakt föräldrar


Kontaktuppgifter Föräldraengagemang

 

Lägerkommitté

Planera och ge förutsättningar för att klubben ska kunna arrangera läger under och efter säsong.

Christer Glantz (Elisabeth g1)
Marielle Stern (Wilma g4)

 

Arrangemangskommitté

Planera och genomföra inköp, inventeringar, parkeringsvakt, lotterier, torgisen samt andra enstaka uppdrag

Karina Gustafsson (Isabell g4) - åkarråd
Alexandra Kargård (Meja g2) - lotteri, jullott
Anki Ekelund (Tova g2) - inköp
Björn Lindström (Bianca g3)
Jenny Landström (Ester g3)
Petra Fridlund (Simone g3)

 

Klubbkommitté

Ansvara för klubbrum, kommande markträningsrum, klädförsäljning, hyrskridskor, integration, skridskoskola, Newbody, IT och LOK- stöd m.m.

John Bergsten (Sigrid g4,  Hedvig g5) - IT, LOK
Rozana Lajthiza (Audrina g4) - klubbrum
Richard Olsson (själv g1)
Eva Ljungblom (Viola & Livia g1)
Irina Hermansson (Alisa g1)
Susanne Hallgren (Hanna g3)
Madelene Berg (Myna g3) - hyrskridskor
Jessica Rundin (Tyra g2) - skridskoskola

 

Sponsring & Marknadsföringskommitté

Ha kontakt med samt finna nya sponsorer och marknadsföring av vår klubb

Hanna Berggren (Milla g1)
Sara Frick Johansson (Linnea g3)
Susanne Pettersson (Siri g4)

 

Tävlingskommitté

Planera och arbetsleda tävlingar och test samt administrera anmälningar till tävlingar och test

Therese Landahl (Nova g1)
Hanna Berggren (Milla g1)
Mikael Särnqvist (Tanya g3)
Karin Enarsson (Klara g3)

 

Utbildningskommitté

Planera och arbetsleda tränarutbildningar eller andra utbildningar som klubben kan ha behov av.

Eva Karlsson (Greta g1)
Jenny Ejdestig (Ella g3)
Therese Persson (Evelina g3)

 

Isshowskommitté

Planera och arbetsleda isshow ihop med den del som klubbens tränare gör.

Camilla Bergström (Greta g4, Lova g1)
Eva Karlsson (Greta g1)
Ulrika Andersson (Tilda g2)
Lotta Antila (Stella g4)
Camilla Berggren
Caroline Andersson

 

Åkarråd

Samordna och genomföra åkarråd med utsedda representanter från grupp 1–4.

Ansvarig Karina Gustafsson (Isabel g4)

 

Styrelse (möten varje månad samt styrelsekontakt till grupperna)

Ordförande

Eva Karlsson
(Greta g1)

0706181833

Vice Ordförande

Camilla Bergström
(Lova g1)

0709505752

Sekreterare

Hanna Berggren
(Milla g1)

0703031061

Kassör

Marielle Stern
(Wilma g4)

0708584432

Ledamot

Christer Glantz
(Elisabeth g1)

0706910750

Suppleant

John Bergsten
(Sigrid g4, Hedvig g5)

0702024209

Suppleant

Karina Gustafsson
(Isabel g4)

0703476946

Suppleant

Victoria Aronsson
(Alice g5)

073824715

 

Valberedning
(sammankallande)

Jenny Ejdestig
(Ella g3)

0702092213 

Valberedning

Jan Fridlund
(Simone g3)

 

 

Revisor

Jenny Landström
(Esther g3)

0707918015

Revisor

Joakim Svensson

 
Uppdaterad: 16 SEP 2018 17:53 Skribent: Styrelse
Epost: Adressen Gömd

LKK:s samarbets- partner

 

Sparbanken Lidköping

 

Sparbanksstiftelsen_Lidköping

 

AB Bostäder Lidköping

 

Nya Lidköpings-tidningen

 

Senäte

 

 

AG:s Textil

 

 

 

Z-Prefab

 

Fyrkantens ventilation

 

Viacon

 

 

HC Lidköping

 

 --------------------------

  

 

 

 

Fler länkar:

Västergötlands Konståkningsförbund

Svenska Konståkningsförbundet

Postadress:
Lidköpings KK - Konståkning
Eva Karlsson, Sunnersberg Önnersgården
53198 Lidköping

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info